Nasza kadra

Paweł Błachotnik

Paweł Błachotnik

Magister fizjoterapii, instr. odnowy biologicznej, naturoterapeuta

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od 2011 roku spełniam się zawodowo w dziedzinie fizjoterapii, która stała się nie tylko moim zawodem, ale i pasją. Realizuję się prowadząc prywatną praktykę fizjoterapeutyczną MEDIB Fizjoterapia i masaż we Wrocławiu oraz jako wykładowca na kursach dedykowanych fizjoterapeutom i trenerom. Moje pierwsze doświadczenia z rehabilitacją sięgają dzieciństwa, kiedy przyszło mi zmierzyć się z niepełnosprawnością wśród najbliższych. Przez to, już jako nastolatek poznałem podstawy ortopedii i zrozumiałem czym jest dysfunkcja, ograniczenie, ból. To wtedy zaczęły rodzić się we mnie jedne z kluczowych cech fizjoterapeuty: empatia, zmysł obserwacji oraz kreatywność. Mam wiele zainteresowań związanych z aktywnością fizyczną oraz rozwojem ruchowym, ponieważ głęboko wierzę, że w ruchu jest magia leczenia i jeden z kluczy do zdrowia. W fizjoterapii upodobałem sobie ortopedię i traumatologię, dlatego mam wiele do czynienia ze sportem w fizjoterapii. Uwielbiam nadzorować proces powrotu do sprawności swoich pacjentów oraz optymalizować ich wyniki w realizowanych pasjach. Realizując swoją pasję i powołanie założyłem markę MEDIB. Towarzyszą mi w tym wspaniali ludzie. Od początku za główny cel postawiłem sobie jakość świadczonych usług oraz zrozumienie potrzeb pacjenta. Lata pracy kształtują mnie jako specjalistę. Metody oraz koncepcje, które wykorzystuję, rozwijają moje doświadczenie zawodowe i pogląd na naturę schorzeń. Nieustannie rozwijam się aktualizując wiedzę medyczną oraz uczestniczę w wielu specjalistycznych kursach.

Michał Serwatka

Michał Serwatka

Magister fizjoterapii, naturoterapeuta, trener personalny

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z tytułem mgr Fizjoterapii. Umiejętności, które wykorzystuję w pracy zdobyłem na szkoleniach takich jak: Medycyna Manualna wg dr Radosława Składowskiego, Pinoterapia, Masaż tkanek głębokich. Posiadam dyplom naturoterapeuty oraz kurs trenera personalnego. Pasjonuję się sportami walki, treningiem funkcjonalnym, anatomią i biomechaniką . Od najmłodszych lat zainspirowany kinem akcji rozpocząłem swoją przygodę z Karate Tradycyjnym. Przez 8 lat treningów zostałem kilkukrotnym mistrzem województwa oraz mistrzem polski po czym zostałem powołany na zgrupowania Kadry Narodowej. Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi jest moją pasją, sam ulegałem licznym urazom w trakcie kariery sportowej i wiem jak ważne jest uzyskanie specjalistycznej pomocy. Dzięki doświadczeniu sportowemu jak i zawodowemu staram się szybko i skutecznie pomagać pacjentom.

Jagoda Haremska

Jagoda Haremska

Magister fizjoterapii

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Grając w przeszłości w siatkówkę, zmagając się z wieloma kontuzjami poznałam czym jest fizjoterapia i zapragnęłam również w ten sposób pomagać ludziom. W pracy z pacjentem najważniejsza jest dla mnie prawidłowa diagnostyka, postawienie celu terapeutycznego, do którego będziemy dążyć oraz technika terapii indywidualnie dobrana do danego problemu. Posługuję się różnymi metodami fizjoterapeutycznymi, takimi jak pinoterapia, manipulacje, terapia manualna, techniki powięziowe celowane i globalne. W życiu ważna jest dla mnie aktywność fizyczna, jako ruch kształtujący człowieka, dlatego w swojej terapii wykorzystuje również techniki aktywne współpracując razem z pacjentem. Fizjoterapia to moja pasja, a jako osoba spragniona wiedzy nieustannie poszerzam swoje kwalifikacje oraz umiejętności, poprzez naukę i szkolenia.

Anna Froehlich

Anna Froehlich

Magister fizjoterapii

Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ze stopniem magistra fizjoterapii. Doświadczenie zdobywałam na licznych stażach w szpitalach oraz prywatnych placówkach a także w klubie futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław oraz Kraków Kings. Pracuje z pacjentami bólowymi, sportowcami, pacjentami po urazach. Strukturalną pracę z ciałem opieram głównie na medycynie manualnej wg FRSc (pinoterapia, suche igłowanie, manipulacje stawowe, mobilizacje, terapia abdominalna) oraz terapii manualnej wg Kaltenborna. Włączam także elementy akupunktury, pracy z blizną. Do uzupełnienia pracy manualnej stosuje trening medyczny. W trakcie mojej praktyki wielokrotnie przekonałam się, że czasem sama praca strukturalna zaciąłem nie wystarcza. Zaczęłam więc sięgać również po metody psychosomatycznej pracy z ciałem; terapię czaszkowo-krzyżową, pracę z oddechem, neurodiagnostykę i terapię nerwowo-mięśniową. Zawsze podchodzę indywidualnie do każdego pacjenta, analizuję sprawność organizmu całościowo, nie tylko lokalnie. Poza fizjoterapią zajmuje się również wykonywaniem masaży relaksacyjnych, klasycznych, kobido. Ten ostatni jest zalecany nie tylko ze względów estetycznych takich jak redukcja zmarszczek, poprawa owalu twarzy czy ujędrnienie, lifting skóry. Świetnie sprawdza się przy różnego rodzaju dolegliwościach wynikających z napięć w obrębie twarzy, głowy, szyi, barków.